plazma-kinetikPlazma Kinetik

 Prostat tedavisinde yeni teknoloji: Plazma kinetik

Kapalı prostat ameliyatı, cerrahi tedavinin % 90’lık bölümünü oluşturur.

Halk arasında kapalı ameliyat olarak bilinen bu yöntemde penisten girilen aletler yardımı ile prostat parça parça kesilerek ya da buharlaştırılarak temizlenir.Plazma Kinetik yöntemle, ameliyat sırasında çıkarılan doku patolojiye (doku incelemesine) gönderilebilir. Prostatın iyi huylu ya da kötü huylu olduğunu en kesin bu yöntem belirler. Lazer yöntemi ile yapılan tedavilerde doku çıkarılamadığı için patolojik değerlendirme yapılamaz.

Hasta, bir veya iki gün içinde hastaneden taburcu edilir. Sondanın kalma süresi diğer yöntemlerden çok daha kısadır. Hasta özel hayatına aynı standartta devam edebilir. Ameliyat sonrası idrar kaçırma ihtimalinin en düşük olduğu yöntem Plazma Kinetik’tir. Her türlü prostata uygulanabilir. Serum fizyolojik ile uygulandığı için, prostatın büyüklüğü engel teşkil etmez. Ameliyat süresi daha kısa ve kanama riski daha azdır. Lokal anestezi ile uygulanabilmektedir. Bu nedenle kalp ve akciğer sorunu olan hastalarda uygulanabilir. Plazma Kinetik yöntem, bilinen en güvenilir Prostat tedavisidir. 21. yüzyıl prostat tedavi yöntemi “Plazma” teknolojisidir.

Prostat tedavisinde Türkiye’de çok az sayıda özel ve devlet hastanesinin kullandığı 21. yüzyıl teknolojisi Plazma Kinetik artık Özel Meditime Cerrahi Tıp Merkezi’nde kullanılmaya başlandı.

plazme Kinetik

Ayrıntılı bilgi ve randevu için Üroloji Kliniğimize başvurabilirsiniz.