HAKKIMIZDA

Meditime Ataşehir Hastanesi; tıbbi altyapısı, geniş uzman hekim kadrosu ve tecrübeli yardımcı sağlık personeli ile 7 gün, 24 saat sağlık hizmeti sunmaktadır.

Meditime Sağlık Grubu

2007 yılında Ataşehir İlçesi Ferhatpaşa mahallesinde hizmete açılan Özel Meditime Cerrahi Tıp Merkezi ile 10 yatak kapasitesi, ameliyathane ve doğumhanesi, Fizik Tedavi Ünitesi ve Endoskopi Ünitesi ile 7 gün, 24 saat hizmet vermek üzere planlanarak sağlık sektöründe ilk adımını attı. Ocak 2008 tarihinde Özel Dudullu Meditime Tıp Merkezi adıyla Ümraniye Yukarı Dudullu mahallesinde ikinci sağlık kuruluşunu hizmete açmıştır.

Hızla büyümeyi ve KALİTELİ Sağlık Hizmeti vermeyi ilke edinen Meditime Sağlık Gurubu Mart 2009 tarihinde Anadolu yakasının ilk özel hastanelerinden biri olan Özel Üsküdar Anadolu Hastanesi’ni devir alarak sağlık sektöründe üç kuruluş ile hizmet ağını genişletmiştir.

Şimdi ise Meditime Sağlık Grubu tüm merkezlerini tek çatı altında birleştirerek siz değerli hastalarımıza KALİTELİ sağlık hizmeti vermek üzere 75 yataklı, 15 Yenidoğan, 8 Erişkin Yoğun Bakım yatağı, 2 Doğum Salonu, 3 ameliyathane salonu, Fizik Tedavi, Diş, Endoskopi, Radyoloji Ünitesinde son teknoloji tıbbi tanı ve görüntüleme sistemleri ile Meditime Ataşehir Hastanesi olarak bir kez daha büyüdü.

VİZYONUMUZ

“Sunduğumuz hizmetin bilimselliği ve kalitesi ile ilklerin içinde yer almayı, uluslararası alanda tıbbın ulaştığı en üst düzeydeki uygulamaları takip ederek gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen bir sağlık kuruluşu olmak, mükemmeliyet odaklı ve güvenilir, sağlıklı yaşam ortağı olmak.” Bunu başarma yolunda kullanılabilecek en yetkin araç; kişilere bağımlı yapılanma yerine kurumsal yapılanmayı kurmak; süreçleri verilere dayalı, sürekli iyileşen ve gelişen bir anlayışla yönetmeyi mümkün kılan bir dönüşümü gerçekleştirmektir.

Bu dönüşümün ilk adımını; Meditime Ataşehir Hastanesi’nde bir kalite yönetim sistemi kurarak atmayı amaçladık. Meditime Ataşehir Hastanesi Yönetimi olarak bu konuda yapılan tüm çalışmaları her zaman destekledik ve desteklemeye devam edeceğiz.

MİSYONUMUZ

Toplumun her kesiminden hastaya yüksek kalitede sağlık hizmeti sunmak, sağlık sektöründe iş imkânı yaratarak ülkemize hizmet etmek, personelimizin sürekli gelişmesini ve güven içinde mutlu çalışmasını sağlamak.

KALİTE HEDEFLERİMİZ

“Kalite” nin artık bir tercih değil, küresel bir gereklilik olduğu, tüm dünyada kabul gören bir gerçektir. Meditime Ataşehir Hastanesi’nde yürütülen kalite çalışmalarının temel hedefi kalite belgesi almak değildir. Biz; “Bilinen kalite modellerini daha üst düzeye nasıl taşırız?”, “ Kalite standartlarından yola çıkarak sağlık hizmeti sunumunda örnek alınacak, özgün bir sistemi nasıl yaşama geçiririz?”, “Kalite kavramlarını hastalarımızın ve çalışanlarımızın güvenliğini güvence altına alma amacıyla nasıl kullanırız?” sorularından yola çıktık ve hastanemizi geliştirmeyi hedefledik. Bu model, Meditime Ataşehir Hastanesi’nin misyon ve vizyonuna, stratejik planına ve hedeflerine uygun; yenilikçi, çalışanlarımızın ve hastalarımızın güvenliğini ve memnuniyetini öncelikli olarak gözeten ve sağlık hizmeti sunumunu her gün daha iyiye, daha ileriye götürmeyi hedefleyen bir sistem olacaktır. Sağlık hizmeti sunanlar, riske atılamayacak tek gerçekle; “ İnsan Hayatı” ile uğraşırlar. Bu nedenle sağlık hizmeti sunumu sıfır hata ile uygulanmalıdır. Bu durum sağlık kurumlarını; hizmeti en uygun şekilde planlamaya ve uygulamaya, sunulan hizmetin her aşamasını kontrol etmeye ve gerekli iyileştirmeleri yapmaya zorlar. Böylesine dinamik bir sistemde çalışanların motivasyonu, sistemi benimsemeleri ve katılımları büyük önem taşır. Dolayısıyla çalışma koşullarının iyileştirilmesi, çalışanların birikimlerinin ve beklentilerinin değerlendirilmesi sistemin işlerliği açısından olmazsa olmaz gerekliliklerdir. Özel Meditime Ataşehir Hastanesi olarak bir kez daha vurgulamak isteriz ki; Meditime Ataşehir Hastanesi Kalite Yönetim Sistemi kapsamında tanımlanan ve planlanan tüm çalışmaları, sürdürülebilir ve yükselen başarı için önemli bir araç olarak görmekteyiz.

Amacımız, insanlarımıza en değerli varlıkları olan sağlıklarını koruma ve iyileştirme yolunda hak ettikleri “KALİTELİ” hizmeti vermek, tıp biliminde saygın ve referans kabul edilen bir hastane olmaktır. Bu bitimsiz ve sürekli daha yükseklere tırmanan yolculukta çalışanlarımızın katkılarıyla vizyonumuza ulaşacağımızı düşünüyoruz.